Kako Igrati Rokomet

Kazalo:

Anonim

Za igranje rokometa boste potrebovali zaprt prostor, gol in žogo določene velikosti. Žogico lahko mečemo, potisnemo, udarimo s katerim koli delom telesa, razen z nogo pod kolenom. Cilj igre je metati žogo v nasprotnikov gol.

Kako igrati rokomet

Potrebno

soba, vrata, rokometna žoga

Navodila

Korak 1

Sestavite dve ekipi, ki štejeta največ 14 ljudi.

2. korak

Na teren pošljite 7 ljudi iz vsake ekipe.

3. korak

Vrzite žogo v nasprotnikov gol, poskušajte ne stopiti čez črto šestmetrskega območja blizu vrat. Hkrati mečite, lovite, udarite, potiskajte žogo z rokami, glavo, telesom, pa tudi boki in koleni.

4. korak

Vratar mora gol braniti tako, da udari žogo s katerim koli delom telesa, se premakne v okvir vrat ali jo pusti, da neposredno sodeluje v igri.

5. korak

Igra poteka v dveh polčasih, katerih trajanje je pol ure. Odmor med polčasoma traja 10 minut.

6. korak

Za rokometno igro je izbrana soba 40x20 m, kot inventar pa cilj z dimenzijami 3x2 m in žoga s premerom 54-60 cm, težka 325-475 g (spodnja meja je predvidena za ženske, zgornja meja je za moške).

7. korak

V rokometu ni neodločenih izidov. Če je rezultat enak, sodnik dodeli dodatno polovico ali kazen v obliki 5 strelov v vrata z razdalje 7 m. Žogo lahko zadržite le tri sekunde. Z žogo lahko tečejo le trije koraki.